Łagodna odmiana trądziku pojawia się współcześnie u wielu ludzi. Kiedyś była to typowa oznaka okresu dojrzewania natomiast teraz bardzo często występuje również wśród osób starszych. Niekiedy wysypka trądzikowa pojawia się po dużym spożyciu słonych, ostrych albo tłustych potraw oraz u kobiet w ciąży lub przed miesiączką. By zapobiec trądzikowi wyżej wymienionych posiłków można unikać. By wyleczyć trądzik możemy w pierwszej kolejności zaopatrzyć się w specjalne specyfiki. Ale jeśli to nie nie jest skuteczne, to co jeszcze należy zrobić?
Przede wszystkim można zakupić w punkcie aptecznym maść przeciw trądzikowi. Dzisiaj na całe szczęście dostać można bez najmniejszego problemu wiele maści bez konieczności posiadania recepty. Pośród nich szczególnie poleca się maści na bazie sterydów lub z antybiotykiem, jednak warto pamiętać, że z uwagi na liczne działania niepożądane nie powinno się ich stosować przy łagodnej postaci trądziku.
Dobrze jest natomiast rozważyć zakup łagodnej maści z ziołowych składników. Jest ona naturalna, charakteryzuje się niewielką ilością skutków ubocznych, co czyni ją szczególnie bezpieczną.
Następną polecaną maścią w przypadku łagodnego trądziku są maści zawierające kwas salicylowy, które pomagają w regeneracji naskórka.
Dermatolog może nam także zapisać maść z dodatkiem siarki, która ma przede wszystkim działanie przeciwłojotokowe i przeciwzapalne. Zwykle taką maść przygotowuje farmaceuta.
Warto także zastosować maść zawierającą cynk, która szczególnie dobrze wysusza wszystkie wypryski.
Bardzo często aplikowane są także maści zawierające witaminę A, które szczególnie dobrze regenerują skórę i powodują złuszczanie się naskórka oraz pomagają w redukcji blizn i przebarwień.
Na sam koniec warto podkreślić, że, choć wiele maści dostępnych jest bez recepty, warto wybrać się do lekarza, aby ten dobrał adekwatny środek na naszą postać trądziku – wówczas szybko da się pozbyć uciążliwego problemu jakim są krosty nie tylko chwilowo ale na dłużej.