Tak jak trądzik na twarzy ten występujący na plecach jest zazwyczaj efektem działania androgenów czyli męskich hormonów płciowych, które uaktywniają się w okresie dojrzewania. Przez nie organizm produkuje większe ilości łoju, dochodzi także do przyspieszenia procesów rogowacenia naskórka, przez co zatykane są ujścia gruczołów łojowych i tym sposobem powstają krosty. Jak pozbyć się pryszczy na plecach?
Warto zauważyć, iż problem pryszczy na plecach nie jest niczym szczególnym, to znaczy nie byłby gdyby nie fakt, iż potrafi skuteczni obrzydzić życie wielu osobom na etapie dojrzewania. Problem staje się bardziej widoczne latem, gdy częściej eksponujemy swoje ciało na promienie słoneczne, jak się odsłonić mając trądzik na plecach? To zagadnienie powoduje bezsenność wielu osób.
Jak pozbyć się pryszczy na plecach?
Tak samo jak w przypadku problemu ulokowanego na pozostałych partiach ciała trądzik na plecach wymaga odpowiedniego podejścia do pielęgnacji. Pojawia się on zazwyczaj dlatego, że plecy są taką częścią ciała, na której pojawia się sporo potu, poza tym stosunkowo ciężko odpowiednio pozbawić je warstwy zrogowaciałego naskórka.
Chcąc pozbyć się trądziku na plecach, trzeba zadbać przede wszystkim o to, by regularnie usuwać ze skóry wszelkie zanieczyszczenia, dzięki temu odblokujemy pory skóry, co może zapobiec tworzeniu się trądziku. W ramach kąpieli należy też od czasu do czasu sięgnąć po mieszanki ziołowe i porządnie się w nich wymoczyć. Takie działania powinny odnieść pożądany efekt. Jeżeli natomiast trądzik na plecach przebiega w bardzo ostrej formie i plecy nie są jedyną częścią ciała objętą trądzikiem, może być konieczne wprowadzenie kompleksowego leczenia przy użyciu leków dostępnych jedynie na receptę.