Czas pokwitania jest bardzo trudny dla nastolatka. Pojawiają się widoczne zmiany w wyglądzie dziecka, które dorastając powoli staje się dorosłym człowiekiem. W tym czasie układ hormonalny szaleje, uwidaczniają się cechy przypisane do płci, zmienia się zabarwienie głosu, pojawia się specyficzny sposób poruszania się oraz gestykulowania, charakterystyczny dla płci. Niestety w okresie dojrzewania pojawiają się też uporczywe dolegliwości. Cera, która była wcześniej gładka zaczyna u większości nastolatków pokrywać się pierwszymi oznakami trądziku, czyli zaskórniakami. Nie jest to jeszcze powód do niepokoju, ale sygnał, że należy podjąć odpowiednie działania.
Tabletki na leczenie trądziku zażywane w początkowym stadium nie tylko zapobiegną dalszemu rozwojowi trądziku, lecz również zlikwidują początkowe zmiany skórne. Bardzo istotne jest, żeby zadziałać stosunkowo szybko, by nie doprowadzić do bardziej skomplikowanych zmian w postaci grudek czy krostek. Chociaż wtedy jeszcze nie jest za późno na reakcję. Najgorzej jeżeli również to stadium choroby zostanie bez leczenia. Pojawiające się grudki o kolorze sino-czerwonym wypełnione płynem ropnym ciężko zlikwidować. Co gorsza świadczą o zakażeniu, które objęło głębsze warstwy skóry i leczenie takich zmian nie będzie łatwe.
Kiedy na cerze nastolatka zaczynają pojawiać się pierwsze oznaki trądziku, nie należy czekać i liczyć, że samoistnie minie. Brak odpowiednio prędkiej reakcji może skutkować zaawansowanymi zmianami, które nie dosyć, że mogą się rozprzestrzenić to dodatkowo nie leczone właściwie, pozostawiają nieestetycznie wyglądające blizny. Dlatego niezmiernie ważne jest jak najszybsze zastosowanie optymalnego procesu leczniczego za pomocą tabletek na trądzik, które mogą skutecznie rozprawić się z nawracającym wciąż się problemem. Ich działanie umożliwi pozbycie się szpecących twarz wyprysków skórnych i zapobiegnie nawrotom zmian trądzikowych.