Jedną z najpopularniejszych problemów skórnych jest trądzik. Okazuje się, że odpowiednia higiena skóry zwykle nie wystarcza w wypadku tej dolegliwości i trzeba zacząć zażywać tabletki na trądzik bez recepty, a w zaawansowanym stadium niezbędne mogą być leki na trądzik. Warto pamiętać, aby nie przesadzać z nadmiernym używaniem dermokosmetyków, które mogą nasilić utworzone już zmiany i dodać kolejnych problemów.

Ziołowe tabletki na trądzik bez recepty
W dzisiejszych czasach apteki mają dość duży asortyment, jeśli chodzi o sprawdzone metody walki z pryszczami. Chodzi tutaj przede wszystkim o tabletki na trądzik bez recepty, które mamy możliwość z łatwością zakupić w każdej chwili. Nie są one tak mocne jak leki na trądzik dostępne na receptę, ale w wielu przypadkach wystarczą do pozbycia się problemów skórnych. Farmaceuta zawsze służy radą, więc doradzi nam skuteczne tabletki na trądzik bez recepty. Roślinne leki na trądzik wytwarzane są na bazie naturalnych wyciągów, które mają w składzie dobroczynne składniki aktywne. To właśnie one wykazują najsilniejsze działanie, na którym nam zależy.

Jakie rośliny wspomagają walkę z trądzikiem?
Skuteczną rośliną jest fiołek trójbarwny, który oczyszcza krew i przyspiesza przemianę materii, a ponadto działa moczopędnie. Dzięki takiemu działaniu zostają usuwane wraz z moczem z naszego organizmu trujące produkty przemiany materii. Jest on od dawna używany do zwalczania trądziku, wysypek czy egzem.
Z kolei mniszek lekarski nie tylko oczyszcza ciało, ale również wykazuje działanie wspomagające wytwarzanie żółci, a więc polepsza trawienie. Skuteczna jest również zielona herbata, która jest źródłem przeciwutleniaczy zwalczających wolne rodniki. Zawarte w liściach flawonoidy mają właściwości antybakteryjne oraz wirusobójcze. Znana jest również z dobroczynnego wpływu na schorzenia układu pokarmowego.
Pamiętać również należy o dostarczeniu organizmowi niezbędnych witamin. Witamina PP pozwala na utrzymanie stanu skóry w dobrej kondycji, a ponadto optymalizuje działanie układu pokarmowego oraz układu nerwowego. Uzasadnione jest także stosowanie cynku, który wykazuje działanie antyoksydacyjnych, a poza tym wspomaga gojenie skóry, opóźnia procesy starzenia organizmu oraz bierze udział w produkcji kolagenu.