Jedną z najpowszechniejszych dolegliwości wieku nastoletniego jest trądzik. Dolegliwość ta dotyczy większości osób w wieku pokwitania. Choroba jaką jest trądzik połączona jest bezpośrednio z procesem pokwitania czyli zmianami hormonalnymi. W związku z wymienionymi zmianami hormonalnymi dochodzi do zwiększenia produkowania sebum, które to jest pierwszorzędnym czynnikiem sprawczym występowania pryszczy.
Niezaprzeczalnie najodpowiedniejszym sposobem na zlikwidowanie wykwitów skórnych jest skorzystanie z porady dermatologa, czyli lekarza, który wyspecjalizowany jest w leczeniu defektów skórnych. specjalista dzięki dodatkowym testom skórnym zdiagnozuje jak w efektywny sposób wyeliminować trudności z trądzikiem. Przeważnie przepisywana jest pacjentowi terapia przy użyciu tabletek , która da możliwość wyeliminować kłopot u jego źródła.
Lekarz zajmujący się chorobami skóry to nie wyłączne podejście.
Z tego powodu przeanalizujemy jak wyeliminować pryszcze w okolicznościach domowych, bez używania terapii przy użyciu leków.
Po pierwsze niezwykle ważne przy likwidowaniu wyprysków jest prawidłowe i co najistotniejsze cykliczne oczyszczanie skóry oraz złuszczanie martwego naskórka. Odpowiednie oczyszczanie umożliwi zlikwidowania nadmiaru łojotoku oraz pozwoli na oczyszczenie zapchanych porów skórnych.
Dalszą podpowiedzią jest właściwy sposób odżywiania. Dieta, która doprowadza do zwiększonego wydzielania gruczołów łojowych, to dieta bogata w sól oraz ostre potrawy. Nie są rekomendowane ponadto fast foody, wyroby cukiernicze oraz alkohol. Stąd to właśnie jeśli mamy niedoskonałości skórne ( trądzik) powinniśmy zadbać o to, aby codzienna dieta była bogata w owoce, warzywa oraz odmienne produkty bogate w witaminy: A, E, K, które bez wątpliwości pozytywnie wywierają wpływ na naszą skórę.